معرفی سامانه انتشار نتایج و اخبار پژوهش‌های سلامت کشور

معرفی سامانه انتشار نتایج و اخبار پژوهش‌های سلامت کشور
پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور با هدف انتشار، گردآوری و اشاعه اخبار حاصل از تحقیقات نظام سلامت در کشور در آدرس http://news.research.ac.ir راه اندازی شده است. هدف از راه اندازی این سامانه، انتشار سریع اخبار مستند و مبتنی بر شواهد از پژوهش های سلامت کشور به روشی امن، صحیح و سریع با دسته بندی های مناسب و برای ذینفعان و گروه های هدف مشخص است. در واقع یکی از کارکرد های این سامانه، برقراری ارتباط بین محققان و مردم و سایر ذینفعان جامعه از طریق انتقال پیام و ترجمان دانش منتج از طرح های تحقیقاتی است.

از ابتدای سال 1396، از هر طرح تحقیقاتی و پایان یافته در دانشگاه های علوم پزشکی کشور یک خبر توسط دانشگاه مربوطه استخراج و در این سامانه ثبت می شود. این اخبار پس از بررسی و تأیید کارشناسان ستادی وزارت بهداشت، در سامانه مذکور درج می شوند. در حال حاضر بیش از 2000 خبر و پیام منتج از طرح های تحقیقاتی صورت گرفته دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این سامانه درج و اطلاع رسانی شده است.

لازم به ذکر است که این سامانه یکی از سامانه‌های دوازده‌گانه «نظام نوین اطلاعات پژوهش پزشکی ایران» با نام اختصاری (نوپا)ست که در درگاه اختصاصی آن در آدرس http://research.ac.ir در دسترس است.
تاریخ:
1397/05/01
تعداد بازدید:
262
منبع:
Powered by DorsaPortal